Başkanın Mesajı

0

Ya  Selam…

Değerli büyüklerim,sevgili kalperenler,

Bildiğiniz üzere uzun bir süre öncesine kadar dost meclislerinde ve toplantılarında dile getirilen gerçekler karşısında heyecanla ve özlemle  muhterem büyüğümüz Oktan KELEŞ Bey ‘e ‘’ bu söylediğiniz hakikatler çok önemli bunların bilinmesi duyurulması ve bu çalışmaların yaygınlaştırılması gerekli ve elzemdir ‘’sözler ve beklentiler için zatı alileri tarafından kanunlarımıza uygun olarak bir dernek çatısı altında yapılmasını istişareye açmış ve neticesinde dernek kurulması yönünde emir buyurmuşlardır.

Yüce Türk Milletinin Devlet olma anlayışına beşiklik eden ve içinde inanç esaslarımızın deruni manalarını kadim gelenek ve töre kurallarını barındıran ocak kültürü ve öğretisi ile  özdeşleştirilen milli,manavi değerlerimizin öncelendiği ve önemsendiği KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ kurulmuştur.

Kadim inanç esaslarımız ve töremizle millet olmayı ve devlet olup cihan tarihinde  var olmayı başarmış bir millet ve devletiz.Bu milletin adı Türk Milleti, devletinin  adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti dir Tarihin en şerefli milleti olma bahtiyarlığına ulaşmamız  yüklendiğimiz  görev,  bilinç ve şuurda  yeralmıştır.

Önce vatanımızdan başlayarak yeryüzünde  doğrunun ,faydalının, iyinin, güzelin, adaletin ve gerçek  hakk anlayışının,huzur,barış ve refahın tesis  edilmesi yüce Türk MİLETİNİN şahsi manevisine yüklenen bir şuur ve bilinçte dir. Türk İslam birliğinin kurulması ülküsündedir.

Ruh kökümüze yüklenmiş olan inanç esaslarımızı manevi değerlerimizi,geçmişten günümüze devam ede gelen milli değerlerimizi yaşamak,yaşatmak,gelecek nesillere ulaştırmak amacı ile kurulmasına öncülük eden manevi büyüklerimize ve gönül sultanımız Oktan Keleş beyefendiye                             ocak kurucu başkanlığına tenezzül buyurarak bendenize ve kurucu yönetim kurulu arkadaşlarıma  teveccüh gösteren bütün kalperen koldaşlarımıza ve ocağımız  adına  kalbi muhabbetlerimizi sunuyoruz.

ALLAH(CC) MAHCUP ETMESİN.YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞAALLAH.

HÜRMETLERİMLE

        Yener DURSUN

KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ (KALP O DER)KURUCU BAŞKAN

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın