Kalpoder Forum Sitesi Yenilendi

10

1. Kalpoder Forum’a üye olabilmeniz için Kalperen Ocağı Derneğinin Asil veya Geçici Üyesi olmanız gerekmektedir.

2. Kullanıcı profilinizin aşşağıda belirtilen kurallara göre düzenlenmiş olması gerekmektedir.

3. Bu iki kurala uymayan üyelik başvuruları kabul edilmiyecektir.

4. Bundan sonra yapacağımız tüm etkinlikler Forumdan duyurulacağı için tüm Asil ve Geçici üyelerimizin Foruma üye olması tavsiye edilir.

5. Formumuz Devlet nezdinde resmi bir kuruluş olan Kalperen Ocağı Derneğinin Forum sitesi olduğu için internetteki her hangi bir foruma göre ileride doğabilecek sıkıntıları önlemek amacıyla resmiyete yönelik bazı ekstra kuralları olacaktır.

6. Üyelik başvurusu için aşşağıdaki resimde kırmızıyla belirtilen bölümü tıklayarak başlayabilirsiniz.

1

7. Foruma üyelik başvurusu yapan Ail ve Geçici üyelerimiz açılan pencereye istediği kullanıcı adını seçerek kullanıcı adı bölümüne yazabilirsiniz. Siteye üyeliğinizi tamamladıktan sonra burada yazdığınız kullanıcı adını kullanarak giriş yapacaksınız. E-mail bölümüneyse aktif olarak kullandığınız E-mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Bu bilgileri doldurup Kayıt Ol tuşuna bastıktan sonra E-mailinize siteye giirş yapabilmeniz için parola sıfırlama maili gönderilecektir.

2

8. Gelen E-maildeki parola sıfırlamak için verilen linki ziyaret ettiğinizde aşşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

3

9. aşşğıdaki resimde kırmızı içinde belirtilen alana kullanmak istediğiniz parolayı yazıp, parolayı sıfırla butonuna tıklayınız.

10. Artık belirlemiş olduğunuz Kullanıcı Adı ve Parolayla Ana Sayfanın sağ tarafındaki Üye Girişi bölümünden siteye giriş yapabilirsiniz. Ancak bu kadarı yeterli değil. Bundan sonrada Profilinizi Forum Kurallarına göre düzenlemelisiniz.

11. Kullanıcı Adı ve Parolanızla siteye giriş yaptıktan sonra aşşağıdaki resimdeki gibi sayfanın en üstünde siyak bir bar belirecektir.

5

12. Siyah barda kırmızıyla işaretlenmiş Kullanıcı Adınızın yazdığı bölümün üzerine geldiğinizde aşşağı doğru bir menü açılacaktır.

6

13. Profilimi Düzenle bölümüne girip Profil Resminizi ve Ad Soyad Bilgilerinizi giriniz.

7

14. Herkes tarafından görülecek ad bölümünden Ad Soyad olacak şekilde seçiniz ve Profil Bilgilerimi Güncelle Butonuna tıklayınız.

15. Buraya kadar yapmış olduğunuz işlemlerle sadece üyelik başvurusu yapmış olursunuz. Eğer derneğimizin Asil yada Geçici üyesiyseniz ve Profil bilgileriniz istenilen kriterlere uygunsa üyeliğiniz bir iki gün içinde aktif edilecektir. Aktif edilince kayıt olduğunuz E-mail adresine aktif olduğuna dair mail gönderilecektir. Ancak ara ara girip kendinizde kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

8

16. Artık Kalpoder.com sitemize Kullanıcı Adı ve Parolanızla giriş yaptıktan sonra Menü Çubuğundan Forumu tıkladığınızda forumumuza giriş yapabilirsiniz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

forum-tanitim-1

 

Paylaş

Yazar Hakkında

10 yorum

Yorum Bırakın